Nekonečný příběh pána Ptáčka a duchologiePo hodně, ale hodně dlouhé době vydávám článek o tom, co jsem přečetla. Normálně jste byli zvyklí, že jsem ho vydávala každý měsíc, ale já jsem mnohdy poslední dobou četla jednu knihu, která mi trvala přečíst i skoro půl roku. Jaká to byla? To se hned dozvíte. 

Dále jsem potřebovala takovou literární očistu. Připadalo mi, že si čtení nějak neužívám. Cítila jsem tlak, že se musím porovnávat v tom, kolik toho za měsíc přečtu oproti ostatním, jak rychle atd.

Chci si příběhy užívat! A o tom čtení je! Pomalu už začínám mít konečně chuť, a za to jsem ráda! 

No nic jdu vám ukázat ty krasavice. 
Knihu, kterou jsem na začátku zmínila, je Kronika Ptáčka na klíček. 

Já knihy od Haruki Murakami mám moc ráda. Tato kniha byla super, chvílemi zdlouhavá. Na konci jsem se už vztekala, že nevím co se děje, proč se to děje a kdy konečně budu znát odpovědi. 

Během čtení jsem si říkala, že mě některé kapitoly nebaví, ale každičký příběh nakonec zapadl do jednoho celku.

Tóru Okada žije jednoduchý život. Po zmizení jeho kočky, která byla důležitou součástí jeho manželky, se vše změní.

Do jeho života začnou vstupovat zajímaví lidé. Otevřou se mu najednou cesty, o kterých si mohl jen nechat zdát. Díky tomu najde hluboko zakořeněné tajemství. 


Knižních postav je zde hodně, ale nemusíte se bát, o každém člověku se všechno dozvíte a jen tak na něj nezapomenete.

Přesto je dobré být v pozoru. To je ten důvod, proč jsem knihu četla tak dlouho, musela jsem si všechno nechat vyležet v hlavě a během čtení si dávala krátké pauzy, abych se zorientovala a mohla nad příběhem přemýšlet. 

Je to krásný román o lásce a o tom, jak vypadá samota. 


Autor Haruki Murakami Nakladatelství Odeon Hodnocení 4*/5*Po náročném čtení, jsem potřebovala něco oddechového. Sáhla jsem po knize, na kterou jsem se těšila a zároveň od ní neměla velká očekávání. Musím říct, že mě velmi překvapila.

Město duchů od Victoria Schwab je jednohubka, kterou přečtete za jedno odpoledne.  

Cassidy umřela a opět oživla. "Díky" této nehodě může vstoupit na druhou stranu, do světa duchů, pomocí závoje. 

Cassidy pozná Jacoba, z kterého se stane její nejlepší kamaráda, kterého vidí jenom ona. Jacob je vtipný a záhadný.

Krom poznávání druhé strany Cassidy ráda fotí, má stařičký foťák, co si tahá všude, vyfotí vše co jí padne do oka a dokonce si je sama vyvolává. 


V knížce poznáte tajuplný a především strašidelný Edinburgh. Její rodiče jsou totiž slavní a zajímá je duchologie, píšou knihy o nejstrašidelnějších místech a popisují, co se všechno se na různých místech událo.

Díky tomu mají skvělou příležitost natočit dokument, Jejich první zastávka je Edinburgh, tam Casiddy pochopí, jaké je její poslání. 

První díl mě tak nadchnul, že jsem si hned otevřela Tunel kostí.  


Autorka Victoria Schwab Nakladatelství Booklab Hodnocení 3,5*/5*Tunel kostí. Tentokrát Cassidy navštěvuje s rodiči nezapomenutelnou Paříž, během pobytu se dějí velmi zvláštní jevy, které Cassidy ještě doposud  nezažila. Potkává se s novým duchem, teda ne s duchem, ale dokonce s poltergeistem, který páchá velké, a především nebezpečné škody.

V Paříží má možnost navštívit ty nejděsivější místa, například katakomby


V Druhém díle, se více dozvíme o Jacobovi a zjistíme jaký se rozdíl mezi poltergeistem a duchem. Cassidy je skvělá holka, silná a především statečná! Hrozně moc se těším na další díl, je to úplně jiný žánr, než jsem doposud četla. Autorka Victoria Schwab Nakladatelství Booklab Hodnocení 3,5*/5*


14 komentářů

 1. Velice zajímavé knížky, zaujala mě hlavně Kronika Ptáčka. Já mam momentálně rozečtené dvě knížky a i když jsou zajímavé, tak je né a né dočíst :D

  LITTLETHINGSFOREM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To rozčítání a dočítání je u mě taky peklo :D Ale hlavní je, si je vychutnat.

   Vymazat
 2. O knihách od Haruki Murakami som poučila už viackrát a zatiaľ iba pozitívne reakcie, no zatiaľ som sa nedostala k tomu si nejakú z nich prečítať. Kronika ptáčka vyzerá zaujímavo, mám rada príbehy, ktoré nútia čítať a čítať, a najmä tie, ktoré ma nútia pri tom aj premýšľať 🥰

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Sprievodca bezobalovými obchodmi — Alchemilka v Prešove

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knihy od Murakami vřele doporučuji! Moje oblíbená je, Na jih od hranic na západ od slunce. ♥

   Vymazat
 3. Na Město duchů si mě teda nalákala.. :) musím se na něj mrknout hned, jak půjdu do knihkupectví

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé! To jsem moc ráda, že jsem tě na knihu nalákala :) Jestli jsi pražská, doporučuji se podívat do nového Luxoru na Chodově :)

   Vymazat
 4. Já se zase teď v létě snažím ke čtení ve volných nepracovních chvílích dostat co nejčastěji, protože v době školy čtu neustále nějakou povinnou univerzitní četbu a to pak mám úplnou nechuť číst cokoliv dalšího. :D Přiznám se, že ani jedna z knih nezní úplně jako můj šálek kávy, ale strašně se mi líbí, jak si knížky nafotila. Ty tvoje doplňky - hlavně prstýnky .. mm moc se mi to líbí. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já tě naprosto chápu, mít čas na knihy během studia je vzácnost. V létě, naopak si chceš užít sluníčka a přátel.

   Jinak moc děkuji, že se ti fotky líbí a všímáš si detailů! Vážím si toho :)

   Vymazat
 5. Murakamiho žeru a při čtení jeho knih mívám úplně stejné pocity, které jsi popsala Ty. :D Ale ptáčka jsem teda ještě nečetla.

  E | Ve znamení býka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle u Murakamiho miluju! Všechny jeho příběhy jsou také! Ptáčka rozhodně dopočuji :)

   Vymazat
 6. Příběhové knihy jsem už hooodně dlouho nečetla, u tohohle článku jsem ale skoro začala váhat, jestli si nějakou takovou oddechovou knihu zas nepořídím :D V knihkupectví bych nechala spousty peněz, snažím se krotit :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že by človek měl aspoň za rok nějakou tu jednu knihu přečist :)

   Jinak nákupy v knihkupectví naprosto chápu :D

   Vymazat
 7. Vypadá to na zajímavé knihy, takové žánry mám moc ráda a určitě nějakou z nich zařadím do mého seznamu. :))

  OdpovědětVymazat

Děkuji, za přečtení mého článku.

Instagram

M. A. I. . Theme by STS.