Všechno, úplně všechno - Nicola Yoon

Z amerického originálu: Everything, everything
Spisovatelka: Nicola Yoon
Rok vydání: 2015 
Nakladateltví: Jota
Hodnocení: 4/5
RECENZNÍ VÝTISK 


Přečetla jsem mnohem víc knih než vy. 
A je úplně jedno, kolik jste toho přečetli. 
Já jich přečetla víc. Věřte mi.


Co byjste dělali, kdybyste celý život museli být zavřeni v domě a měli jste okolo sebe jen dvě osoby. Mámu doktorku a ošetřovatelku.

Naše hlavní hrdinka Madeline Whither má vzácnou nemoc, která se nazývá SCID. Má slabou imunitu, takže jakákoliv nemoc venku ve světě by jí mohla zabít. Madeline v životě přišla o otce a bratra. 
Celý den nedělá nic jiného, než že čte a tráví čas s její maminkou. V životě je šťastná a nic jí popravdě neschází. Teda až do jednoho dne, kdy se přistěhují noví sousedi. Madeline jim totiž dobře vidí do domu. 
Zahlídne vysokého kluka, který je celý v černém a ona je ním už ohromená. 

Když Ollie zamává a holka co na něho zírá z okna se hned schová. Ollie má otce, který jednou přišel o svou práci a stal se z něho alkoholik. Pokaždé, když to s alkoholem přežene, tak začne mlátit svou ženu.

Jednou se Ollie a Madie setkají u okna a začnou si psát vzkazy. Ollie poznává Medie a naopak. Vznikne z toho milostný román. 

Jednou se však Madeline rozhodne z domu utéct a společně s Ollie pojedou na Hawaii. "Líbanky" si užijou se vším všudy, ale nastane zvrat, při kterém Madie skončí v nemocnici. 

Díky tomuhle se Madie dozví, co jí skutečně je.Zezačátku to bylo takové oddechové čtení a říkala jsem si, že to bude něco jako Hvězdy nám nepřály. Přece jsem se zmýlila. O tomhle příběh není. Není to o nějaké té lásce, ale jde o Lásku mezi dcerou a matkou. Konec příběhu mě nepřekvapoval, ale moc se mi líbil děj. Příběh byl oddechový a takový milý. Hodně moc se mi líbily malé, drobné ilustrace na některých stránkách.


Brzo však bude film a můžete se zde těšit i na můj názor k filmu, a doufám, že se Vám moje recenze líbila. Děkuji Jotě za poskytnutí knihy! Knihu si můžete zakoupit přímo na kliknití loga.


8 komentářů

 1. Skvělá recenze :) Na knihu se chystám a těším se i na film :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, na film se také těším. Tak si přeji krásné čtení, až jí budeš číst :)

   Vymazat
 2. Budu teď trochu za hnidopicha, ale v recenzi jsem našla pár věcí, na které bych hlavně chtěla upozornit :)
  1. BYSTE ne by jste a v té větě rozhodně chybí otazník, když to je otázka :)
  2. v jedné větě máš slovo "vzácné" 2x v různých tvarech
  3. Věta "Když Ollie zamává a holka co na něho zírá z okna se hned schová." mi díky tomu "a" nedává smysl, čekala bych nějakou další, doplňující větu
  4. absence čárek ve větě, ale to dělá hodně lidí
  5. "milostným románem" nejspíš myslíš románek - jako, že spolu začaly chodit nebo tak něco, že?
  6. říká se láska MEZI dcerou a matkou
  Celkově je recenze trochu kostrbatá a chtěla bych vědět více, ať už o postavách, ději, obálce nebo třeba i ilustracích :)
  Fotky jsou ale moc pěkné

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za tvoje upozornění. Chyby, které jsi mi napsala jsem opravila. Jestli se ti moje recenze zda kostrbatá a nečitelná. Tak ti možna moje recenze nesednou stejně jako mě nesedí recenze od jiných blogerů. Já obálky chválím jen, když se se mi hodně líbi nebo něco ve mě vyvolají. Přece se říka "nesuď knihu podle obalu. Každý má svojí slovní zásobu, takže po mě nemůžeš chtít mega spisvoná slova. Nevím do co bych dodala k ilustracím jsou PROSTĚ roztomilá. A o hl. postavách jsem řekla to co si myslím, že je to vystihuje. Jestli bys chtěla vědět více o ději tak ti doporučuji si knihu přečíst :)
   Děkuji za chválu fotek.
   Měj se hezky.

   Vymazat
 3. Zní to zajímavě :) Přidávám si ji na svůj to-read list :)

  http://katiehoral.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Já teda nejsem až taková knihomol. Promiň. :D :/ Ale tahle kniha mě vážně ohromila! Ale nejprve si musím přečíst knihu než vyjde film, když to mám obráceně tak je to ztracený a knihu nikdy nedočtu! :/
  Díky za super tip! <3 :)
  Super článek a skvělý fotky! :) <3
  -------------------------------------------------------------------
  Také mám blog a udělala by jsi mi největší radost, kdyby ses podívala! <3 Budu nejšťastnější člověk na světě! <3 Tvůj blog je úžasný a určitě se sem budu vracet! Hned tě jdu sledovat na všech sociálních sítích, liknout facebook stránku a přidat se mezi tvé pravidelné čtenáře! :D Jsi moc milá a sympatická! <3 Jen tak dál! <3
  Přeju ti mnoho štěstí, lásky a úspěchů! <3 :)
  S láskou
  ♥JORIES♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé děkuji za tvá vlídná slovíčka, ja na tvém blogu už jsem a chvíli si ho prohlížím. Ještě jednou děkuji! <3 Měj se krásně.

   Vymazat

Děkuji, za přečtení mého článku.

Instagram

M. A. I. . Theme by STS.