To se může stát jen ve filmu

  It Only Happens in the Movies

Autorka Holly Bourne Nakladatelství Booklab Překlad Romana Bičíková 
Co je to pravá láska? Existuje vůbec něco takového? Tohle jsou myšlenky Audrey, která na lásku nevěří. A už vůbec ne na tu opravdovou. Proč to tak Audrey má? 


"V dnešní době lidé svůj vztah ukazují na veřejnosti, místo, aby si ho prostě užívali "


Tentokrát se ve svém YA románu Holly Bourne věnuje pravé lásce v příběhu náctileté Audrey, která má love story plné zuby. Rodičům Audrey se rozpadnul krásný a ukázkový vztah, a namísto něj se roztočil jeden velký kolotoč plný hněvu a bolesti. Navíc od chvíle, kdy se jí její kluk už neozývá a dělá, jakoby Audrey ani neexistovala, na lásku už ani nechce pomyslet. 

Díky brigádě v kině přichází Audrey na jiné myšlenky, kde poznává skvělého kluka jménem Harry. Harry rád vymýšlí scénáře filmů a jeho snem je být režisér. Je pohodový, vtipný a navíc i pohledný. Jeho milostná minulost má ale velké mouchy. Proto si od něj Audrey musí držet odstup. Dá se ale chemie a láska jen tak ignorovat? 

-

Konečně nastal čas, abych vám řekla něco o této knize. Příběh je tak opravdový, ať se vám už bude líbit, nebo ne. Ukáže vám pravdu a je mu jedno, jestli vám to ublíží. Příběh vám otevře oči. Naučí vás vážit si sami sebe. Naučí vás být silní a hlavně nezávazní. 

Všichni víme, že se pro lásku musí bojovat, ale nastanou chvíle, kdy je čas stopnout a jít dál. Opustit tu tíhu, zlost a smutek. Začít odznova a nenechat se už zraňovat. 

Vidíme i pohled její maminky, která je závislá na svém bývalem muži, nechce připustit, že jí opustil. Je zničená, vyčerpaná a není tu pro svou dceru, která jí nutně potřebuje. 

Poznáváme zde Harryho, který pochází z nejednoduché rodiny a sám je to složitý člověk, který své problémy řeší hulením trávy. 


Kniha je o prvním sexu, o rodinných problémech a problematice závislosti na alkoholu a drogách. Určitě vás pohltí stejně jako mě, musím říct, že se mi četla těžce. Nechtěla jsem přijmout ten konec a ten fakt, že to tak dopadlo. Ale pak jsem si jí nechala vyležet v hlavě a pochopila její pointu. 

Zprávu od mé oblíbené autorky16 komentářů

 1. Zaujal ma hlavne tvoj komentár, teraz chcem vedieť, ako to skončilo a prečo ti to tak ostalo vŕtať v hlave 😅 Ale postavy i dej vyzerajú zaujímavo, určite na knihu mrknem 🥰

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Jednoduché tipy, ako začať žiť udržateľne už dnes

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je, to jsem moc ráda, že tě zaujal můj komentář ♥ Doufám, že se ti bude líbit jako mě :)

   Vymazat
 2. Popravdě tyto knihy ráda čtu.. mnohdy se také nemůžu smířit s koncem a fakt mě to užírá, ale nenaděláme s tím nic :-D Líbí se mi vzhled knihy i tvé hodnocení. Ráda bych si ji přečetla :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc děkuji, za tvůj komentář! Hrozně mě potěšil.
  Co se týče těchto konci, doporučuji ti, přečíst si jakoukoliv knihu od této autorky i tuhle samozřejmě :)

  OdpovědětVymazat
 4. No přiznávám .. zaujala si mě. Ze začátku popisku jsem si říkala ach další slátanina, která je úplně jasná, jak dopadne. Ale ten tvůj komentář potom.. hmm asi to nebude tak úplně předvídatelné. Díky za tip! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvůj komentář mě pobavil, haha :D
   Nemáš za co, jsem ráda, že tě kniha zaujala :)

   Vymazat
 5. Super tip, tohle by mě mohlo bavit. Baví mě romatika ale právě ne ty klasické love story 😅

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zde garantuji, že to nebude klasická love story, ale usmívat se taky budeš :D

   Vymazat
 6. Zajímavá knížka, přijde mi to jako skvělé oddychové čtení na léto - mrknu se po ní! :))

  OdpovědětVymazat
 7. This book sounds interesting!
  xoxo
  Lovely
  www.mynameislovely.com

  OdpovědětVymazat
 8. Super článok, zrovna mám chuť prečítať si niečo takéto. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat
 9. Tak se můj už tak dost obsáhlý čtecí wishlist zase o jednu knížku rozšířil.
  Děkuji za tip. :)

  E | Ve znamení býka

  OdpovědětVymazat

Děkuji, za přečtení mého článku.

Instagram

M. A. I. . Theme by STS.